Elazığ Oto Koltuk Temizleme

Elazığ Oto Koltuk Temizleme Otomobil koltuklarının kirli olması çok hoş olmayan görüntülerin ortaya çıkması yanında aynı zamanda ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir.

Özellikle deri koltuklar dışında kalan koltuklar görünen kir dışında çok sayıda virüs ve bakteriyi de içinde barındırıyor. Bu nedenle koltuk temizliği büyük önem taşıyorElazığ Oto Koltuk Temizleme

Günümüzde hayatımızın büyük bölümünü otomobillerimiz içinde geçiriyoruz. Bu nedenle otomobilimizin iç temizliğ özellikle de koltuk temizliği büyük önem taşıyor.

Koltuk temizliğinde en çok dikkat edilmesi gereken nokta kullanılacak olan ürünün içeriği olmalı. Ph derecesi 9 ile 13 arasında olan ürünlerin kullanıldığı koltuk temizliği için aslında 9 Ph seviyesindeki araç içi temizleyicilerin kullanılması daha doğru olacaktır. Her bir derece 10 kat daha fazla temizleme gücüne sahip olsa da profesyonel olmayan uygulayıcılar çok daha yüksek Ph seviyelerinde otomobil koltuklarına zarar (aşındırma, beyazlatma vb.) verebilirler. İçeriğinde kanseronjen madde bulunan maddeler ile yapılan temizlik ise faydadan daha çok zarara verecektir. Bu konuda güvenilir markaların ürünlerinin kullanılması büyük önem taşıyor.

Elazığ Oto Koltuk TemizlemeBunun dışında deri koltukların da mutlaka 9-10 aralığındaki Ph seviyelerinde ürünler ile temizlenmesi gerekmektedir: Boyanmış deri koltuklar için ise azami özen gösterilmesi gerekiyor herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmamak için.

Uygulama Merkezi’nde yapılan koltuk temizleme işlemlerinde Ph seviyesi 9 olan Polytop Araç İçi Temizleyici kullanılmaktadır.Kumaş koltukların temizliğinde bu iş için özel olarak üretilmiş fırçalar, deri koltukların temizliğinde ise özel süngerler kullanılmaktadır.

Uygulama Merkezlerinde 4 koltuk temizliği uygulamasında öncelikle Polytop Araç İçi Temizleyici koltuk yüzeyine sıkılır. Sonrasında ise özel fırçalar yardımı ile dikkatli bir şekilde yüzey fırçalanır.

Koltuğun kirliliğine göre bu işlem gerekirse tekrarlanır. Çok kirli koltuklarda kumaşın altındaki süngerin de kirlendiği unutulmamalı. Özensiz yapılan uygulamalarda (çok nadiren de olsa kullanılan ürünün içeriği ile doğru orantılı olarak) alltan bu kirin tekrar yüzeye çıkabileceği dikkatlerden kaçmamalı.

Elazığ Oto Koltuk Temizleme

Temizlenen yüzey  vakumlu makne ile çekilerek tüm kirin vakumlanarak temizlenmesi sağlanmalı. Ve hemen sonrasında da araç içi kurutma makinesi ile koltuklar tam olarak kuruyana kadar kuruma işlemi yapılmalı.

Deri koltuklarda uygulama sonrasında mutlaka deri bakım losyonu kullanılmalı. Kumaş koltuklarda müşteri isteğine göre koltuk koruma uygulaması yapılabilir.

Elazığ Oto Koltuk TemizlemeKoltuk temizleme uygulamasının otomobillerde 6 ayda bir yapılması önerilmektedir. Bunun yanında bebek olan otomobillerde ona çok daha sağlıklı ortamlar sunabilmek için 3’er aylık periyotlarda da koltuk temizlemem uygulaması yapılması uygun olacaktır.

Deri koltukların otomobilde tutulacak bir bakım losyonu ile ayda 1 kez silinmesi çatlakların oluşmasının önüne geçecektir.

 
WhatsApp Logo WhatsApp